UYGUR ÇOCUK TİYATROSU’NUN YENİ OYUNU “KIRMIZI PABUÇLAR”, 22 VE 23 EKİM 2011 TARİHLERİNDE SEYİRCİYLE BULUŞUYOR

Uygur Çocuk Tiyatrosu’nun yeni oyunu “Kırmızı Pabuçlar”, 22 Ekim 2011 Cumartesi günü saat 12.00’de Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde ve 23 Ekim 2011 Pazar günü saat 11.00’de Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde seyircisiyle buluşuyor.

Danimarkalı masal ustası Hans Christian Andersen’in (1805 -1875) ünlü bir masalı olan Kırmızı Pabuçlar, ülkemizin önde gelen sahne ve ses sanatçılarından Esin Afşar  tarafından Türkçe’ye kazandırılmış, seçkin bir yapıt olma özelliğindedir.

Yazan: Hans Christian Andersen
Sahneye Uyarlayan: Esin Afşar
Yöneten: Birol Engeler
Oyuncular : Mana Uygur, Gamze Durmuş, Tuncay Vicnelioğlu, Bahar Can, Oğuz Öztaş, Metin Taşyağan

Oyunun Konusu:

Yoksul bir hizmetçi kız olan Karen, dans etmeyi çok sevmektedir. Ama kötü pabuçları ve bakıcılığını yaptığı hanımı, onun dans etmesine ve eğlenmesine izin vermez. Bir gün kasabaya gelen kötü kalpli dilenci, Karen’i kandırıp sihirli kırmızı pabuçları ona giydirir. Artık kırmızı pabuçlar ve sihirli düğme sayesinde Karen, kötü kalpli dilencinin kontrolündedir. Dilenci Karen’i yaşadığı kasabadan kaçırıp, dans ettirerek onun sırtından paralar kazanmaya başlar. Dilencinin iyi kalpli soytarısı Jemmo, ayakkabı tamircisinin çırağı Nels, kasabanın başkanı ve Karen’in büyükannesi sayesinde Karen, onu esir eden kırmızı pabuçlardan ve dilenciden kurtulur. Oyunun sonunda, kötü kalpli dilenci dışında herkes mutlu olur…

Sihirli Pabuçlar adlı oyun, 22 Ekim 2011 Cumartesi günü saat 12.00’de Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde  ücretsiz olarak sahnelenecektir.

 23 Ekim 2011 Pazar günü saat 11.00’de Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde  sahnelenecek oyuna bilet almak için tıklayınız.


Share