HAFTA SONU NE YAPSAK?

Hafta sonlarınızı uzun kahvaltılarla ve alışveriş merkezlerinde alışveriş için ayrılan geniş zamanlarla doldurmak zorunda değilsiniz!  İstanbul, hafta sonunu kültür ve sanatla geçirmek isteyen ailelere ücretli-ücretsiz pek çok seçenek sunuyor.

30 Kasım-1 Aralık 2013 hafta sonunu atölyeler açısından değerlendirmek gerekirse, çocuğunuz İstanbul Modern, Borusan Contemporary, Pera Müzesi ve Rahmi M.Koç Müzesi’nde gerçekleştirilecek çocuk sanat atölyesi çalışmalarına ya da İstanbul Oyuncak Müzesi’nde gerçekleştirilecek etkinliklere katılabilir.

Klasik müzikten keyif alan çocuklar için Tekfen Filarmini Çocuk Konseri’ni öneririz.

Mutfak atölyelerini seven çocuklar, Mutfak Sanatları Atölyesi’nde gerçekleştirilecek “Küçük Gurme” atölyesine katılabilirler.

Tiyatro sever çocuklar için İBB Şehir Tiyatroları, Tiyatro Mie ve Altınok Tiyatrosu’nun keyifli oyunlarını önerebiliriz. Ayrıca Odada Dört Mevsim adlı oyun Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Ücretsiz çocuk oyunlarına gelirsek, Pınar Çocuk Tiyatrosu’nun “Alaaddin’in Sihirli Lambası” adlı oyunu Profilo AVM’de, “Kibritçi Kız Müzikali” ise Zorlu Center PSM’de ücretsiz olarak izlenebilir.

Milano Sirki, 15 Aralık 2013 tarihine kadar Viaport AVM’de gösterilerini sergileyecek.

Kitapsever çocuklar için Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde farklı yaş grupları için ücretsiz kitap okuma atölyeleri düzenlenecek.

Bir başka seçenek olarak, çocuğunuzla birlikte sinema keyfi yapabilirsiniz. Film alternatifleriniz ise Ayas, Çılgın Hırsız 2 ve Kahraman İkili.

Ayrıca çocuğunuzla birlikte Vialand’de eğlenceli vakit geçirebilirsiniz, Sapphire Çarşı’da bulunan Balmumu Heykel Müzesi’ni gezebilirsiniz, Forum İstanbul’da yer alan Jurassic Land’i ziyaret edebilirsiniz, henüz görmediyseniz  Miniatürk’e, İstanbul Akvaryum’a ya da Turkuazoo’ya gidebilirsiniz.

Yukarıda yer alan seçenekler ve daha fazlasının detayları için hafta sonu programlarını incelemenizi tavsiye ederiz:

 

ÜCRETSİZ ÇOCUK ETKİNLİKLİKLERİNE GÖZ ATMAK İSTER MİSİNİZ?

ücretsiz etkinlik


Tüm ücretsiz çocuk etkinlikleri için tıklayınız.

DİĞER GÜNCEL ÇOCUK ETKİNLİKLERİNE GÖZ ATMAK İSTER MİSİNİZ?

etkinlik


Tüm güncel çocuk etkinlikleri için tıklayınız.


Share