ULUSLARARASI TIMSS MATEMATİK VE FEN YETERLİLİKLERİ SINAVI, 9 MART 2013 TARİHİNDE DOĞA KOLEJİ KAMPÜSLERİ’NDE

Doğa-TIMMS

Türkiye’de ilk kez Doğa Koleji tarafından gerçekleştirilecek Uluslararası TIMSS Matematik ve Fen Yeterlilikleri Sınavı, 9 Mart 2013 Cumartesi günü 10.00-11.30 saatleri arasında 4., 5., 6. ve 7. sınıftaki öğrencilere uygulanacaktır.

67 ülkede uygulanan Uluslararası TIMSS Matematik ve Fen Yeterlilikleri Değerlendirme Programı, Matematik – Fen öğrenme ve kazanım yeterliliklerini değerlendiren uluslararası bir ölçme ve değerlendirme yöntemidir.  Program, ABD Eğitim Bakanlığı, İngiltere Eğitim Araştırma Kuruluşu, Boston Koleji ve katılımcı ülkeler tarafından destekleniyor.

Uluslararası TIMSS Matematik ve Fen Yeterlilikleri Sınavı, bütün öğrencilerinin katılımına açık ve ücretsizdir. Sınava başvurular Doğa Koleji’nin internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilecek ve öğrenciler değerlendirme sonuçlarını TC Kimlik Numarası ile yine Doğa Koleji’nin internet sitesinden öğrenebilecektir. Değerlendirme sonucunda öğrencilere uygulamaya katıldıkları kampüslerden verilecek ve değerlendirme raporunda öğrencinin Matematik Yeterlilikleri ve Fen Yeterlilikleri testlerine ait bulunduğu düzey ve bu düzeyin açıklaması yer alacaktır.

Sınav Tarihi: 9 Mart 2013 Cumartesi

Saat: 10.00 – 11.30

Yer: Doğa Koleji Kampüsleri

 

Ayrıntılı bilgi için tıklayabilirsiniz ya da  0 216 663 20 75 no.lu telefonu arayabilirsiniz.

9 Mart 2013 tarihli Uluslararası TIMSS Matematik ve Fen Yeterlilikleri Sınavı Sonuçları’na ulaşmak için tıklayınız.


Share