RUS DEVLET BALESİ, 22-24 ŞUBAT 2013 TARİHLERİ ARASINDA TİM SHOW CENTER’DA

rus devlet balesi

Minik balerinleri iki keyifli gösteri bekliyor!

Avrupa’nın en iyi bale topluluğu seçilen ve Rusya’nın önde gelen bale topluluklarından Rus Devlet Balesi, “Kuğu Gölü” ve “Klasik Balenin Unutulmaz Eserlerinden Bir Kolaj” ile 22-24 Şubat 2013 tarihleri arasında TİM Show Center’da sahne alacak.

1981’de Irina Tichimirova tarafından kurulan Moskova Balesi, 1984’te kendisi de dünya çapında bir bale dansçısı olan Rusya Devlet Sanatçısı Viacheslav Gordeev’in yönetime gelmesiyle adeta yeniden doğdu. 1989’dan itibaren ‘Rus Devlet Balesi’ adıyla dünya turnelerine çıkmaya başlayan grup, 1991’de “Avrupa’nın En iyi Bale Topluluğu” seçildi. Bugüne kadar aralarında Fransa, Almanya, İngiltere, ABD, Meksika, İtalya, Çin, BAE, İsviçre, Mısır, İsveç, Danimarka, Japonya ve Avusturya’nın da bulunduğu birçok ülkede turneye çıkan topluluk, Almanya’da tek bir turne boyunca 100 binin üzerinde seyirci çektiği için “Altın Bilet” ödülüne layık görüldü.Rus Devlet Balesi’nin bugün ulaştığı noktada, çeyrek yüzyıldan uzun bir süredir topluluğun başında bulunan Viacheslav Gordeev’in rolü kuşkusuz çok büyük. Rus Devlet Balesi’ndeki görevinin yanı sıra 1990’ların ortasında Bolşoy Tiyatrosu’nun sanat yönetmenliğine atanan Gordeev, 2003’te de Yekaterinenburg Bale Tiyatrosu’nun bale direktörlüğünü üstlendi.

Koreografi alanında eşsiz bir yeteneğe sahip olan Gordeev’in yeni ufuklar açtığı topluluğun sergilediği gösteriler, geleneklere adanmışlığın yanı sıra modern tarzın zarif bir sunumunu yansıtıyor. Felsefe ve şiirselliğin performanslarına yansıyan birleşimi, topluluğun repertuarını her yaştan, her kültürden ve her zevkten seyirci için ilginç kılıyor.

Gösteri Programı

Kuğu Gölü

22 Şubat 2013 Cuma, Saat 21.00

23 Şubat 2013 Cumartesi, Saat 15.00

Klasik Eserlerden Oluşan Kolaj

23 Şubat 2013 Cumartesi, Saat 21.00

24 Şubat 2013 Pazar, Saat 15.00

1. Perde:

- Kuğu Gölü

- Harlequinade

- İspanyol Dansı

- Don Kişot

- Şehrazat

- Karabaş Tiyatrosu

2. Perde:

- Fındıkkıran

- The Lady and the Hooligan

- Mariula

- Carmen

- Tango

- Don Kişot

- Kuğu Gölü

- Final

 

Bilet satın almak için tıklayınız.


Share