PISA UYGULAMA SINAVI, 15 ARALIK 2012 TARİHİNDE DOĞA KOLEJİ KAMPÜSLERİ’NDE

OECD üyesi ülkeler tarafından organize edilen ve dünya çapında 68 ülkede uygulanan eğitim sistemini değerlendiren bir program olan PISA Uygulama Sınavı, Doğa Koleji tarafından 15 Aralık 2012 tarihinde 4, 5, 6 ve 7. Sınıftaki öğrencilere uygulanacaktır.

Bugüne kadar öğrencilerin akademik gelişimleri LGS, OKS ve SBS’ye çoktan seçmeli ve hatırlama düzeyindeki sorularla ezber düzeyi ölçüldü. PISA Uygulama Sınavı’nda çoktan seçmeli, boşluk doldurmalı, eşleştirmeli, doğru – yanlış, kısa cevaplı ve açık uçlu soru türleri kullanılıyor. Böylece öğrencilerin yorum gücü, analitik düşünme yetisi, olay ve durumları neden – sonuç ilişkisi içerisinde değerlendirme becerisi ve sentez yapma düzeyleri ölçülüyor.

Uluslararası geçerliliği olan PISA Uygulama Sınavı,  4, 5, 6 ve 7. Sınıftaki bütün öğrencilerin katılımına açık ve ücretsizdir.

Sınava başvurular Doğa Koleji’nin internet sitesi üzerinden online olarak yapılacak ve öğrenciler sınav sonuçlarını TC Kimlik Numarası ile yine Doğa Koleji’nin internet adresi üzerinden öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç karnesi öğrencilere sınava girdikleri kampüslerden verilecek ve karnede öğrencinin Okuma Becerisi, Matematik Okuryazarlığı, Fen Okuryazarlığı ve Sosyal Okuryazarlığı testlerine ait bulunduğu düzey ve bu düzeyin açıklaması yer alacaktır.

Tarih: 15 Aralık 2012

Saat: 10.00-12.00

Yer: Doğa Koleji Kampüsleri

 

PISA Uygulama Sınavı’na başvurmak için tıklayınız

PISA Uygulama Sınavı ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

PISA Uygulama Sınavı sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.


Share