KÜÇÜK HARFLER BÜYÜK DÜŞLER İSTANBUL 2.ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATRO FESTİVALİ

İstanbul Tarihi Yarımada Güzel Sanatlar ve Kültür Derneği tarafından tasarlanan Su Gösteri Sanatları Sahnesi’nin yürütücülüğünü üstlendiği, Küçük Harfler Büyük Düşler İstanbul 2.Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali, 4-14 Ekim 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival boyunca 10 ülke, 20 ayrı oyunu ile 80 gösteri sahneleyecek.

Yerli ve yabancı tiyatro sanatçıları tarafından yönetilecek panel, seminer ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecek, festival yan etkinlikleri olarak sokak gösterileri, animasyon gösterimleri ve müzik dinletileri sergilenecek.

Küçük Harfler Büyük Düşler İstanbul 2.Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali, İstanbul’un çocuk ve gençlik tiyatrosu seyircisini festival başlığı altında yerli ve yabancı tiyatro grupları ile bir araya getirmeyi; festival teması üzerine eğitim ve tartışma platformları yaratmayı;  oluşturulan fikir ve çalışmaları kamuoyu ile paylaşmayı;  Türk tiyatrosunu uluslararası arenada tanıtmayı; yurtdışından katılacak tiyatro gruplarını Türk seyircisiyle buluşturmayı;  çocuk ve gençlik tiyatrosu alanında sanatçılar ve seyirciler arasında paylaşım ortamı yaratmayı ve yapılacak olan seminer, söyleşi, panel gibi etkinliklerle çocuk ve gençlik tiyatrosu seyircisini bilinçlendirmeyi hedeflemektedir.

Küçük Harfler Büyük Düşler İstanbul 2.Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali Oyun Programı

 

Küçük Harfler Büyük Düşler İstanbul 2.Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Küçük Harfler Büyük Düşler İstanbul 2.Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali’nde yer alan oyunlara bilet satın almak için tıklayınız.


Share